ligtakim
teknik canta

Birinci ve İkinci Lig Şampiyonları Belli Oldu
img 2772Türkiye Satranç Federasyonu tarafından organize edilen ve 58 takım ve 902 sporcunun bir üst lige yükselme mücadelesi verdiği Türkiye Satranç Birinci Ligi ve Türkiye Satranç İkinci Ligi nefesleri kesti. 9 tur sonunda Türkiye Satranç Birinci Ligi'nin şampiyonu Ordu Büyükşehir Belediye Spor Kulübü Derneğiolurken, İkinci Lig'de şampiyonluk ipini Ankara DSİ Gençlik Spor Kulübü göğüsledi.

TSF tarafından 15-22 Temmuz 2018 tarihleri arasında, Konya’da gerçekleştirilen Türkiye Satranç Birinci Ligi ve Türkiye Satranç İkinci Ligi, heyecan dolu karşılaşmaların ardından tamamlandı. 

23 takım ve 384 sporcunun yarıştığı 2018 Türkiye Satranç Birinci Ligi'nde ilk üç sırayı elde ederek 2019 Türkiye İş Bankası Süper Satranç Ligi'ne yükselen takımlar; 1. Ordu Büyükşehir Belediye Spor Kulübü Derneği, 2. Sertel Gençlik ve Spor Kulübü Derneği ve 3. Tatvan Satranç Eğitimi Spor Kulübü olurken;

35 takım ve 518 sporcunun mücadele ettiği 2018 Türkiye Satranç İkinci Ligi'nde ilk dört sırayı elde ederek 2019 Türkiye Satranç Birinci Ligi'ne yükselme başarısı gösteren takımlar; 1. Ankara DSİ Gençlik Spor Kulübü, 2. Olbia Satranç ve Spor Kulübü, 3. Pendik Satranç Spor Kulübü Derneği ve 4. Yalova Belediye Spor Kulübü oldu.

Liglerin bugün Selçuklu Kongre Merkezi'nde gerçekleşen görkemli ödül töreni; TSF Başkanı Gülkız Tulay, TSF Başkan Vekilleri Prof. Dr. Yusuf Doğruer ve Aşkın Keleş, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürü Ali Kanber, Yönetim Kurulu Üyeleri Ahmet Haznedaroğlu, Sultan Daban, Ali Ümit Şifaver, Ahmet Arda Kılıç, Rafet Gülmez, Zeki Demircan, Mustafa İmamoğlu, Temsilcilikler Koordinasyon Kurulu Başkanı Mustafa Eroğlu, Eğitim Kurulu Başkanı Ozan Çapan, Disiplin Kurulu Üyesi Celalettin Özcan, Kulüpler Koordinasyon ve Temsilcilikler Koordinasyon Kurulu Üyeleri, kulüp temsilcileri, sporcular, veliler ve çok sayıda davetlinin katılımı ile gerçekleşti.

Toplam 58 takım ve 902 sporcunun yarıştığı liglerin ödül töreninde konuşma yapan TSF Başkanı Gülkız Tulay, bir hafta boyunca iki ayrı Lig’de, iki ayrı heyecan yaşadıklarını ifade etti ve takımların bir üst lige yükselme mücadelesi ile beraber satranç ailesi ile bir arada olma mutluluğunu da yaşadıklarını belirtti. Tulay, 2019 Türkiye İş Bankası Süper Satranç Ligi'ne ve 2019 Türkiye Satranç Birinci Ligi'ne yükselen takımları ve masa derecesi elde eden sporcuları kutlayarak konuşmasını tamamladı.

Açılış konuşmalarının ardından, 2019 Türkiye Satranç Birinci Ligi ve 2019 Türkiye İş Bankası Satranç Süper Ligi'ne yükselen takımlar ve masa derecesi elde eden sporcular kupa ve madalyalarına kavuştu.
 
2 lig_cky_kart
2 lig_firat_yalcin_kart
uygulama yon