ligtakim
teknik canta

Finale Son 3 Tur
IMG 20190725_105904
Konya Selçuklu Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen ve toplam 32 takım ve 484 sporcunun bir üst lige çıkmak için mücadele verdiği 2019 Türkiye Satranç İkinci Ligi, bugün oynanan 5. ve 6. tur maçları ile devam etti. 6 turun ardından Mercan Satranç Eğitim Kültür Sanat ve SK Derneği 11 puan ile liderliğini sürdürken, 10 puana sahip Beyazkale Satranç Evi SK Derneği 2. sırada yoluna devam ediyor. Ligde mücadele eden Okan Özsakallıoğlu ise gösterdiği güzel performans ile 2300 Elo barajını geçmeyi başardı ve FM unvanını almaya hak kazandı.

5. turda liderliği paylaşan Mercan Satranç Eğitim Kültür Sanat ve SK Derneği – Köroğlu Satranç SK Derneği karşılaştı ve oldukça çekişmeli oyunlara sahne olan maç beraberlik ile sonuçlandı. 2. masada karşılaşan ligin iki favorisi Beyazkale Satranç Evi SK Derneği ile Apaydın Satranç ve SK Derneği mücadelesinde ilk 4 masadan 3.5 puan çıkarmayı başaran Beyazkale Satranç Evi, maçı da 4.5-3.5 kazandı.

6. turun 1. masasında hamle yapan Beyazkale Satranç Evi SK Derneği, rakibi Köroğlu Satranç SK Derneği karşısında 7. masada kritik bir oyun kazandı ve masadan 4.5-3.5 galibiyetle ayrıldı. 2. masada Ego SK ile Mercan Satranç Eğitim Kültür Sanat ve SK Derneği karşılaşmasında yüzü gülen taraf 5-3 Mercan Satranç Eğitim Kültür Sanat ve SK Derneği oldu. 4.masada ilk 4 hedeflerini sürdüren Apaydın Satranç ve SK Derneği – Seyhan Belediye SK Derneği karşılaştı ve oldukça çekişmeli oyunlara sahne olan mücadele beraberlik ile sonuçlandı.

İkinci Lig’de 7. tur maçları yarın saat 15.00’te başlayacak. (FOTO GALERİ)
 
uygulama yon