ligtakim
teknik canta

Konya'da 5. Gün
dsc 7253
2019 Türkiye Satranç İkinci Ligi’nde bugün 7. tur maçları oynandı. Artık son iki turuna girdiğimiz İkinci Lig’in 7 turu sonunda ise Beyazkale Satranç Evi SK Derneği 12 puan ile liderliğini devam ettirirken, Mercan Satranç Eğitim Kültür Sanat ve SK Derneği ise 11 puan ile 2. sırada son iki tura giriyor.

7. turda 1.masada oynanan Mercan Satranç Eğitim Kültür Sanat ve SK Derneği – Apaydın Satranç ve SK Derneği karşılaşmasında, son oyuna 4-3 önde giren Apaydın Satranç,  2.masada hamle yapan FM Alparslan Işık’ın beraberliği ile 4.5-3.5 kazandı. 2. masada ise Beyazkale Satranç Evi SK Derneği – Bursa Nida Satranç SK takımları karşılaştı ve 1.masada oldukça kritik bir oyun kazanan Beyazkale Satranç Evi SK Derneği, maçı da 4.5-3.5 kazanarak liderlik koltuğuna oturdu.

İlk 4 yolunda başka bir kritik karşılaşma ise Samandağ Altın Piyon SK – Köroğlu Satranç SK Derneği maçı oldu ve ilk 3 masada rakibinden puan alamayan Köroğlu Satranç, alt masalardan aldıkları galibiyetler ile 4-4 berabere kalmayı başardı. Günün en sürpriz sonucu ise Seyhan Belediye SK Derneği – Marmara Üniversitesi SK Derneği maçından geldi. 1.masada rakibi GM Konstantine Shanava karşısında siyah taşlar ile kusursuz bir galibiyete imza atan Tunahan Makaracı, Marmara Üniversitesi SK Derneği’ne 4-4 skor ile beraberliği getirmeyi başardı.İkinci Lig’de 8. tur maçları yarın saat 15.00’te başlayacak(FOTO GALERİ)
 
uygulama yon